Pokazy w mobilnym planetarium to niecodzienna szansa na ciekawe spotkanie z otaczającym światem i doskonała propozycja dla każdego młodego odkrywcy, który chce zrozumieć otaczającą go rzeczywistość.

Dla młodszych i starszych uczestników to okazja do poszerzenia swojej wiedzy i odbycia cudownej podróży w niezwykły świat astronomii i nie tylko. Wyświetlane projekcje dostosowane są zarówno tematem, zakresem podawanych informacji, jak również formą do wieku uczestników oraz są zgodne z obowiązującą podstawą programową z zakresu wiedzy o środowisku, geografii, astronomii i fizyki.

Mobilne planetarium, w którym odbywają się seanse, jest innowacyjnym, nowoczesnym, cyfrowym urządzeniem dydaktycznym ze specjalnie zaprojektowaną optyką. Umożliwia wyświetlanie wysokiej jakości, panoramicznych filmów na sferycznym, nadmuchiwanym ekranie, w formie dużej kopuły. Dzięki niemu, uczestnicy pokazów mogą znaleźć się w samym centrum projekcji, chłonąc wiedzę w zupełnie nowym wymiarze i w niezwykle atrakcyjnej formie.

Mobilne planetarium jest również wyjątkowe z innej przyczyny. Jego nadmuchiwana kopuła może być przewożona w dowolne miejsce, rozkładana i zwijana w krótkim czasie.

Oznacza to, że organizacja wyjazdu do stacjonarnego planetarium nie jest już konieczna – my przyjedziemy do Ciebie. Nie trzeba tracić czasu na rezerwacje autokaru, dojazd i dodatkowe koszty.

Nasz zespół szybko i sprawnie zainstaluje planetarium na miejscu.

Spotkania z nami to nie tylko seanse w mobilnym planetarium. To również warsztaty astronomiczne z wykorzystaniem zaawansowanego sprzętu astronomicznego:

– teleskopu słonecznego, który dzięki specjalnym filtrom umożliwia całkowicie bezpieczne obserwacje powierzchni Słońca

– teleskopu zwierciadlanego do nocnych obserwacji nieba.

Wspólnie możemy okrywać tajemnice naszego Słońca, a wieczorem badać ukształtowanie powierzchni Księżyca, oglądać planety, gromady gwiazd i odległe galaktyki.

Mobilne Planetarium EDU można zarezerwować na festyn rodzinny, firmowe spotkania integracyjne lub urodziny dziecka. Jesteśmy do dyspozycji dla do szkół, przedszkoli, instytucji kulturalnych z powiatów:  mielecki, tarnowski, tarnobrzeski, kolbuszowski, dębicki, ropczycko-sędziszowski, stalowowolski, dąbrowski, staszowski, buski… Jednakże dojedziemy wszędzie 😊.

Informacje organizacyjne:

– seans dla pojedynczej grupy trwa ok. 45 minut

– jednego dnia istnieje możliwość przeprowadzenia pokazów dla kilku grup

– planetarium jednorazowo jest w stanie pomieścić 30 dzieci lub 20 dorosłych

– do rozstawienia kopuły planetarium niezbędne jest pomieszczenie o minimalnych wymiarach 6 metrów długości, 6 metrów szerokości i 3,2 metra wysokości (np. sala gimnastyczna, aula, świetlica, etc.)

– cena seansu uzależniona jest od ilości uczestników oraz lokalizacji warsztatów

BEZPIECZNE od COVID-19

Planetarium EDU jest stale nadmuchiwane i wentylowane, dostosowane do warunków epidemiologicznych.

Do kopuły wpuszczamy po jednej grupie. Po każdym seansie spuszczamy powietrze z kopuły i wdmuchujemy nowe.

Do prowadzenia zajęć przyjeżdża tylko jedna osoba.