DZIAŁANIA PROJEKTOWE PROWADZONE SĄ W RAMACH DZIAŁALNOŚCI STATUTOWEJ

 

POMOC CHORYM OSOBOM – ZAKUP LEKÓW – kwiecień 2021r.

POMOC DLA MIELECKIEGO SZPITALA – grudzień 2020r.

POMOC CHOREJ OSOBIE – ZAKUP LEKÓW – grudzień 2021r.

 

TEST COOPERA – 28.09.2020r.

Ufundowanie drobnych słodkości i gadżetów dla dzieci biorących udział w Teście Coopera.

PIKNIK CHARYTATYWNY DLA MAI WATRACZ – 17.07.2020r.

Fundacja EDU zasila loterię swoim gadżetami, dla 100 dzieci przygotowaliśmy małe niespodzianki, żaden los nie będzie pusty.

 

ZAJĘCIA SPORTOWE DLA WSZYSTKICH DZIECI Z MIELCA 🤸‍♂️🏃‍♂️🤾‍♀️🤸‍♀️  – wakacje 2020

Sponsorem zajęć jest Firma TARGUM.

 

KONKURS CZYTELNICZY „NUDZIMISIĘ” – MAJ 2020r.

WARSZTATY Sensoplastyki® w Oddziałach Przedszkolnych „Promyk” w Powiatowym Zespole Placówek Szkolno – Wychowawczych w Mielcu. – 10.03.2020.

Gościliśmy z warsztatem z Sensoplastyki® u dzieciaczków w Oddziałach Przedszkolnych „Promyk” w Powiatowym Zespole Placówek Szkolno – Wychowawczych w Mielcu. W trakcie zajęć bawiliśmy się z masami bezkształtnymi i sypkimi oraz materiałem takim jak np. ziarna fasoli, grochu, ryżu, soczewicy itp. Wszystkie dzieci twórczo lepiły, sypały, gniotły, tworzyły.

Praca z masami bezkształtnymi to jedna z metod w terapii dzieci z zaburzeniami funkcji percepcyjno – motorycznych. Podczas zajęć dzieci manipulują całymi dłońmi, nadgarstkiem, palcem przez odciskanie, wybieranie, punktowanie, formują kształty, poznają nowe struktury również stopami. Niewątpliwie Sesnoplastyka® jest ważnym elementem procesu rewalidacyjnego w pracy z dziećmi o obniżonej sprawności umysłowej i w istotny sposób wpływa na ich rozwój motoryczny.

Dziękujemy za zaproszenie oraz udział nauczycieli przedszkola w polisensorycznym warsztacie. To nowe doświadczenie wpływa również na rozwój naszej ekipy EDU Sensoplastycznej®.

Koszt warsztatów pokryła Fundacja EDU oraz Rada Rodziców przedszkola. Warsztat przeprowadzony dla 25 dzieci.

WARSZTATY Sensoplastyki® PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 3 – 19.02.2020r.

Szalone warsztaty z w Przedszkolu Miejskim nr 3 uważamy za udane!!! To była kolorowa zabawa pełna energii, radości i poznawania nowych struktur…

Koszt warsztatów pokryła Fundacja EDU. Warsztat przeprowadzony dla 20 dzieci.

 

Miejska Wigilia 21.12.2019

W poniedziałek, na ręce Jacka Wiśniewskiego Prezydenta Miasta Mielca trafią do mielczan podczas miejskiej Wigilii. Pierniczki (180 sztuk) zostały upieczone przez Akademię Kulinarną ZST oraz udekorowane i zapakowane przez Fundację EDU.

CYKL Społeczne Podkarpacie na antenie TVP3 – 10.12.2019r.

Prospołeczną działalność naszej Fundacji zauważyli i docenili dziennikarze Telewizji Polskiej Rzeszów, którzy niedawno odwiedzili nas w Mielcu. Miło nam poinformować, iż w ramach cyklu Społeczne Podkarpacie na antenie TVP3, ukazał się reportaż o Fundacji EDU. Cieszymy się, że o naszej działalności mówi się w stolicy Podkarpacia.

Film można obejrzeć również na stronie TVP3 Rzeszów pod adresem https://rzeszow.tvp.pl/33915053/spoleczne-podkarpacie

Reportaż o Fundacji EDU rozpoczyna się od 7 minuty programu.

Rodzinne spotkanie Fundacji EDU- MIKOŁAJKI 01.12.2019r.

Mikołajkowe spotkania dla dzieci i rodziców z Fundacji EDU. W ramach zabawy: naukowy warsztat Mądrego Dzieciaka, sensoplastyka i wspólnej mikołajkowej zabawie. W rodzinnym mikołajkowym pikniku wzięło udział 130 dzieci oraz ich rodzice.

Test Coopera – 25.10.2019r.

Ufundowanie drobnych słodkości i gadżetów dla dzieci biorących udział w Teście Coopera.

PROJEKT TEATRALNY „TEATR MAŁEGO AKTORA”  07 – 10.2019r.

Projektem objęliśmy 3 grupy dzieci: w SP1, SP8 oraz grupę otwartą dla dzieci z Mielca i okolic. Przeprowadziliśmy łącznie 60 godzin zajęć, odbyły się dwa wyjazdy do Teatru Maska na spektakl teatralny „Wystarczy być” oraz  wzięliśmy udział w lekcji lalkarskiej. Warsztaty były zróżnicowane merytorycznie, gdyż obejmowały zarówno spotkania teatralne, jak i muzyczno–taneczne, rękodzieła – plastyczne i emisji głosu. To właśnie podczas warsztatów dzieci tworzyły scenografię, wymyślały teksty, bawiły się rolami. Celem projektu była przede wszystkim dobra zabawa, ale również odkrycie własnych możliwości i uzdolnień artystycznych. Ostatnią częścią projektu był spektakl pt. ”Jaki jest twój świat?” wykonany przez uczestników projektu. W przedstawieniu ścierały się wizje współczesnego świata: Ziemi czystej, zdrowej, bezpiecznej, w której człowiek i natura żyją we wzajemnej harmonii.  Druga wizja to Ziemia zniszczona, zdewastowana działalnością ludzką, z nikłą szansą na przetrwanie…

Autorem projektu „Teatr małego aktora” jest Anna Piękoś. Prowadzący: Adriana Burek, Dagmara Pszeniczna, Aneta Łucka, Kamila Olszewska – aktorka Teatru Maska.

Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w Warszawie w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021.

PROJEKT „WYROLUJ NUDĘ” – Fundacja Tesco – wrzesień 2019r.

„Wyroluj nudę” to projekt programu „Decydujesz, pomagamy” Fundacji Tesco. W ramach zaplanowanych zabaw przeprowadziliśmy warsztaty plastyczne i warsztaty Lego, warsztaty naukowe oraz sensomotoryczne.

W projekcie wzięło udział ok 90 dzieci oraz ich rodzice. Warsztaty dostępne dla społeczności mieleckiej.

STREFA RELAKSU W V LO W MIELCU – luty 2019r.

Wsparcie materialne w utworzeniu strefy relaksu dla młodzieży oraz w remoncie klasopracowni.

PROJEKT NIEPODLEGŁOŚCIOWY “Kocham Cię Polsko!” – LISTOPAD 2018r.

Spotkania warsztatowe w ramach projektu “Kocham Cię Polsko” obejmują tematykę: Nasz dom to Polska, Święta Narodowe, Symbole Narodowe, Dawno, dawno temu…o powstaniu państwa polskiego. Celem warsztatów jest zapoznanie z pojęciem niepodległości, poznanie symboli narodowych i przekazanie wiedzy historycznej. Wykorzystując dziecięcą ciekawość i stałą gotowość do poznawana i przeżywania, podczas spotkań chcemy przekazać wiedzę historyczną w nieco innej i przystępnej formie wykorzystując jak najwięcej aktywności powiązanej z doświadczaniem angażując w to wszystkie zmysły.

Warsztaty prowadzą: p. Adriana Burek – cześć merytoryczna, p. Aneta Łucka – cześć artystyczna, p. Magdalena Winiarz – cześć kulinarna.

Autorski projekt został zrealizowany w 4 szkołach podstawowych SP1, Sp8, SP13 i SP w Złotnikach oraz w Fundacji EDU. Łącznie z warsztatów projektu skorzystało 123 dzieci, 7 nauczycieli, 22 rodziców.

Serdeczne podziękowania dla sponsora projektu – Firmy Targum, reprezentowanej przez Panią Ewelinę Zielińską – Rajca.

SZKOLENIE DLA NAUCZYCIELI  – KoduJMata

Szkolenie miało na celu zapoznanie z koduj matą. Wszyscy pedagodzy już wiedzą, że mata świetnie się sprawdza na zajęciach z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w szkołach integracyjnych i szkołach specjalnych oraz na zajęciach logopedycznych i terapeutycznych. KodujMatę z powodzeniem można wykorzystać na lekcjach i zajęciach z matematyki, języka polskiego im.in.do nauki ortografii. Wspomaga również zajęcia informatyczne i z robotyki. Jest doskonałym narzędziem dydaktycznym przy nauce języka obcego.

BEZPŁATNE WARSZTATY KULINARNE W EDU – CZERWIEC 2018

BEZPŁATNE WARSZTATY LEGO I ROBOTYKI W EDU – CZERWIEC 2018

WARSZTATY KRAWIECKIE W SP W WOLI MIELECKIEJ

Czy maszyna, nitka z igłą i nożyce mogą zainteresować ucznia?

Okazuje się mogą, i to nawet bardzo. Wszyscy uczniowie klasy trzeciej Szkoły Podstawowej w Woli Mieleckiej zasiedli do maszyny krawieckiej. To było ciekawe doświadczenie: wykrawali kształt, próbowali szyć i wykańczać produkt :-). Były i chwile grozy …

Zasilamy w planszówki szkolne i środowiskowe świetlice.

Oficjalnie zakończyliśmy naszą planszową rozdawajkę. Trzy świetlice szkolne o największej liczbie głosów otrzymanych w konkursie, nagrodzone zostaną zestawem 5 gier planszowych !

Gratulujemy i dziękujemy za zabawę. Zwyciężyli:

Szkoła Podstawowa nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi – liczba głosów 246
Szkoła Podstawowa w Podleszanach – liczba głosów 185
Szkoła Podstawowa nr 1 – liczba głosów 78

Folkowy projekt „Polska na ludowo” w Szkole Podstawowej nr 8 z oddziałami integracyjnymi.

Projekt rozpoczął się w styczniu, a skończył w kwietniu 2018r. Razem z dziećmi klasy 1’a” odbyliśmy podróż po Polsce „na ludowo”.

Dzieci zwiedzały różne regiony naszego kraju poznając ludowe pieśni i zwyczaje. Podczas 10 spotkań warsztatowych dzieci śpiewały, tańczyły, tworzyły plastyczne prace oraz gotowały. Przeprowadziliśmy warsztaty podhalańskie, kaszubskie, śląskie oraz kujawskie.

   

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny “Kartka Bożonarodzeniowa” – 16.12.2017r.

To był bardzo trudny wybór. Wpłynęło do nas aż 87 kartek konkursowych !

Wybraliśmy, po ciężkich konsultacjach, prace zróżnicowane technikami wykonania. W dwóch kategoriach wiekowych wybraliśmy po 3 miejsca zwycięskie oraz 3 wyróżnienia.

PROJEKT FOLKOWY „POLSKA NA LUDOWO”

Projekt rozpoczął się w wakacje, a skończył 21 października 2017r. Razem z dziećmi odbyliśmy podróż po Polsce “na ludowo”.

Dzieci zwiedzały różne regiony naszego kraju poznając ludowe pieśni i zwyczaje. Podczas 11 tygodni warsztatów śpiewały, tańczyły, tworzyły plastyczne prace oraz gotowały. Przeprowadziliśmy warsztaty m. i. krakowskie, podhalańskie, kaszubskie, łowickie, śląskie, kujawskie, kurpiowskie …Były to warsztaty zarówno edukacyjne, jak i muzyczno – taneczne, plastyczne i kulinarne. Poznaliśmy legendy polskie, tradycyjne stroje, uczyliśmy się języka kaszubskiego i śląskiego, zamieniliśmy w projektantów mody folkowej i kucharzy. Odbyliśmy dwie wycieczki regionalne: do skansenu w Kolbuszowej oraz wsi kwiatami malowanej Zalipie. Głównym celem folkowych spotkań było rozbudzenie w dzieciach twórczej inwencji i kreatywności a prace stworzone podczas zajęć miały odzwierciedlać poznaną wiedzę na temat różnorodności kulturowej naszego kraju.

W projekcie uczestniczyło 25 dzieci oraz ich rodzice. Łącznie ok. 70 osób.

Projekt “Polska na ludowo” został wybrany w konkursie grantowym Podkarpackiej Edukacji Kulturowej, dofinansowanym ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018. Regionalnym operatorem Programu było Centrum Kulturalne w Przemyślu.

POST TURYSTA – warsztaty w V LO   12.10.2017r.

Zajęcia warsztatowe zmierzały do wspólnego poszukiwania odpowiedzi na następujące pytania:

Czy wiemy, jaki procent pieniędzy wydawanych podczas wakacji trafia do pracowników i sąsiadów kurortów turystycznych, a jaki wraca na Zachód i dlaczego tak jest? Jak wielki jest wpływ turystyki na przyrodę oraz na sąsiadów turystycznych dzielnic i kurortów? Jak wizerunek turystów wpływa na mieszkańców odwiedzanych przez nich miejsc? Dlaczego, gdy podróżujemy po dalekim świecie, tak chętnie wpychamy słodkości w dziecięce rączki, podczas gdy polskim dzieciom nie pozwalamy przyjmować prezentów od nieznajomych? Czy mamy patent na to, jak robić zdjęcia podczas podróży, by nie uprzedmiatawiać mijanych ludzi, by nie zamykać ich w filmowych klatkach? Czy podróżując turystycznymi szlakami zastanawiamy się, kto staje się narratorem turystycznej wyobraźni? Czy stając się turystą, bierzemy pod uwagę sytuacje, w których tak zwany „tubylec” nie pełni jedynie roli krajobrazu, ciekawostki czy służącego?

Tegoroczna edycja warsztatów jest współfinansowana w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2017 roku. W warsztatach wzięło udział 40 uczniów V LO w mielcu.

PIKNIK RODZINNY

Piknikiem na miejskim stadionie 03.07.2017r. zakończyliśmy ten rok edukacyjny – był tort z okazji pierwszych urodzin Fundacji EDU, konkurencje sportowe, kolorowe animacje, dyplomy, nagrody i słodkie niespodzianki.

Naszymi partnerami pikniku byli: firma TARGUM, COBI, Zielona Budka oraz Zarząd MOSiR-u i FKS Stal Mielec. Pozostałe koszty pokryła Fundacja EDU.

WYSPA ANIMACJA

Ostatni mecz sezonu 09.06.2017r. !!! Nie udało się wygrać ale zabawa była ekstra. W sektorze rodzinnym utworzyliśmy dla dzieciaków wyspę animacyjną. Były konkursy, malowanie buziek, bańkowe szaleństwo, dywan klocków. Dziękujemy za świetną zabawę.

GALA POZYTYWNY MIELCZANIN

Za nami gala Pozytywny Mielczanin – 24.02.2017r

Dziękujemy za gratulacje i życzenia. To bardzo miłe i motywujące.

Partnerem wydarzenia był prezydent Daniel Kozdęba i Urząd Miejski w  Mielcu. Do inicjatywy Pozytywny Mielczanin włączył się także starosta powiatu mieleckiego Zbigniew Tymuła.

AKCJA WSCHÓD

Bardzo nam miło poinformować, że prowadzona przez nas akcja WSCHÓD dla Zespołu Misyjny Wschód, cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, i przyniosła niespodziewanie duży efekt. Finał akcji – 23.12.2016r.

W naszą zbiórkę darów na rzecz dzieci pochodzenia polskiego na Ukrainie i Białorusi, włączyły się nie tylko instytucje ale i osoby prywatne. Razem udało się zebrać mnóstwo zeszytów i długopisów, mazaków, kredek, nożyczek, kolorowych papierów, strugaczek, pędzli i farb, a także artykułów chemicznych.

Dziękujemy nauczycielom za podjętą współpracę i prowadzenie akcji charytatywnej w SP nr 1, Zespole Szkół Ekonomicznych i przedszkolach: nr 9 oraz Niepublicznym Przedszkolu Terapeutycznym ,,Jeżyk”. Ogromne podziękowania ślemy również dla rodziców podopiecznych Fundacji EDU oraz naszych nauczycieli Fundacji, którzy włączyli się do akcji i zasilili nasze paczki.

Szczególnie dziękujemy tym wszystkim prywatnym osobom, którzy włączyli się do akcji i wspierali nas od początku.

Dzięki Wam wierzymy, że dobro zawsze powraca!

Fundacja EDU – strefa aktywności: logika, kreatywność, przedsiębiorczość

W dniu 17 listopada 2016 r. Domu Sportu Igloopol miał miejsce “Piknik z przedsiębiorczością”, na który przybyło, oprócz przedstawicieli kilkunastu firm z terenu Dębicy, kilkuset uczniów ze szkół średnich. Fundacja EDU zasiliła strefę aktywności – logika, kreatywność, przedsiębiorczość, prowadząc gry i zabawy edukacyjne dla młodzieży.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Powiat Dębicki oraz Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu w ramach partnerskiego projektu „Poprawa jakości kształcenia ogólnego w szkołach ponadgimnazjalnych na terenie powiatu dębickiego” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

NAGRODY W KONKURSIE  – PM nr 9

Fundacja EDU ufundowała nagrody w konkursie wewnętrznym PM nr 9 – 16.11.2016r.